Love Alarm 2019

Love Alarm (2019) Ağustos ayında Netflix de yayınlandı. Cheon Kye- Young tarafından kaleme alınan aynı adlı webtoondan uyarlamadır.  Sezon öyle bir yerde bitti ki hemen webtoon araştırmasına giriştim. Sadece Amazonda İngilizcesi mevcut.


İyi ki geç izlemişim diziyi 2. Sezon yayın tarihi Korona Virüsten dolayı bir sene ertelenmiş. İki sene beklemek sanırım kalbimi paramparça ederdi. Neyse ki sadece iki hafta bekleyecek olmanın tesellisiyle bu yazıyı yazıyorum. 12 Mart 2021 tarihinde yeni sezon Netflix de yayınlanacak!

Dizinin Konusu;

Sevdiği kıza nasıl açılacağını bilemeyen liseli dahi çocuk uygulama geliştir. Love Alarm ismini verdiği bu uygulama sevdiğiniz insanın on metrelik alanında olduğunda karşı tarafın uygulamasına bildirim gönderir.

Dizinin bölüm sonlarında Love Alarm ile ilgili kuralları da öğrenmiş oluyoruz.

Hwang Sun-O (Song Kang) zengin fakat kötü ebeveynlere sahip savrulmuş bir çocuktur. Onu ailesinden bile korumaya kendine görev bilen evin görevlisinin oğlu Lee Hye Young (Jung Go Ram) ile küçüklükten beri arkadaşlar. Yedikleri içtikleri ayrı gitmeyen mükemmel bir dostlukları vardır.

Hwang Sun-O Amerika’ya eğitim için gittiğinde bu arada Lee Hye Young sevgilisi olduğu halde Kim Jo Jo (Kim So-Hyun)’a âşık olmuştur. Onu görebilmek için yarı zamanlı çalıştığı yerde işe başlamıştır. Hwang Sun-O Amerika’dan döndüğünde ise olan olur ve kardeş gibi olan arkadaşlar aynı kıza âşık olurlar.

İşin kötü tarafı ikisi de iyi ikisi de sevilesi fakat Jo Jo hangisini seçecek? Love Alarm’ı artık ona yardımcı olamıyor çünkü Jo Jo duygusal bir kriz yaşayarak sadece uygulamayı yapan kişinin kaldırabileceği uygulama bloke duvarını indirdi.

Love Alarm için bloke konulabileceğini kimse bilmediği için Jo Jo’nun sevemeyen kalpsiz biri olduğunu düşünmeye başladı Sun-O.

Kalbim kırık Sun-O’yu izlerken aradan dört sene geçmesine rağmen Sun-O ‘nun halen Jo Jo’nun Love Alarmını çaldırmasını üzülmeden izlemek mümkün değil. Küçük ve tatlı bir ayrıntı Sun-O sadece Jo Jo’nun Love Alarmını çaldırıyor.

Jo Jo’nun kimsenin Love Alarm’ını çaldıramadığını biliyoruz. Bloke duvarını da kaldıramıyor.

Sanırım hikâyenin amacı insanların teknolojide kaybolurken sevgiyi kazanmak için çabalamak gerektiğini unuttuklarını anlatmak.

Sun-O sırf Love Alarm çalmadı diye vazgeçerken. Hye Young beklenmedik hamleler yapmaya başladı. Love Alarm’ın çalmamasını umursamadan sadece sevgisini göstermek Jo Jo ya bunu hissettirmek istiyor.

İşler iyice sarpa sarmışken gelen sezon finali doğal olarak kötüydü. Yeni sezona az kalması tek tesellim Netflix’in yayınlanan 2. Sezon fragmanını izlerken Sun-O’nun akıllandığını görmek şimdiden heyecanlandırdı beni.

“Artık gözlerim ile gördüğüme inanacağım. Beni sevdiğini biliyorum” diyen Sun-O için “Yürü be!” diye tezahürat yapmayan yoktur sanırım.  

2. Sezon fragmanı merak edenler linkten izleyebilir;

2. Sezon fragmanı

Umarım beklenilene değen ucu açık olmayan bir final ile 2. Sezon tamamlanır. Bu hikâye nereye gidecek merakla bekliyorum. Bu arada uygulamanın gerçekten var olduğunu söylemeden geçmeyeyim. Uygulama Güney Kore’de gerçekten popüler hale gelmiş indirmek isteyenler aşağıda ki linke tıklayabilir;

Ve tabi ki dizinin müziğini benim gibi yüzlerce kez dinlemek isteyen meraklıları için de linki aşağıya bırakıyorum;

Dizi Müziği
    1. Pingback: Love Alarm 2021 - En Motun 17 Mart 2021

    Yorumunu ekle