Love Alarm 2021

Love Alarm 2021 yaklaşık üç hafta önce ilk sezonunu izledim dizinin ve çok beğendim. İkinci sezonu için iki senedir bekleyen insanlar var iken ben sadece iki hafta bekleyecektim ve bunun için mutluydum. Fakat sadece iki hafta beklememe rağmen yaşadığım hayal kırıklığını tarif bile edemem. İki sene bekleyenleri düşünemiyorum bile.

Love Alarm 2021 Senaristlerin arasında şöyle bir konuşma geçti sanırım;

  • Devam sezonunun da hikâyeyi nasıl devam ettireceğiz?
  • Farklı bir hikâye yaz gitsin. Nasıl olsa ücretimizi aldık!

Senarist değilim lakin hikâyenin gidebileceği çok fazla yön vardı. Fakat basite kaçıp yeni sezon yayınladık diyebilmek için diziye devam etmişler.

  • Nerede Love Alarm şirketinin önünde ayaklanma çıkaran anti Love Alarm grubu.
  • Nerede Jo Jo’nun geçmişinin olaylara yansıması. İlk sezon öyle abartılmıştı ki Sun-O’dan ayrılma sebebinin geçmişi olduğunu düşünmüştüm.

İlk sezon Jo Jo nun açtığı çizim hesabında ki çizimlere uzun uzun bakan Sun- O değil miydi? İkinci sezonda nasıl bu kadar yabancılaştılar birbirlerine?

İkili ilişkilerin hepsinin askıda kaldığını görüyoruz. Karakterler hikâye boyunca gelişmedi ve tamamlamadı kendilerini boşlukta süzülüyorlar.

Gereksiz ayrıntılar, devam etmeyen hikâyeler…

Peki, o finale ne demeli!

Sun-O her gün buraya geldikçe zamanla seni severim dedi. Nasıl yani? Buna kendini neden inandırıyor?  Gerçekten sevgiden anladığı annesi gibi rol yapıp kendisini mutsuz mu etmek? (Burada sinirden içimden çığlık atıyorum. Fazla anlamsız!)

Hye-Young, karakterle sorunum yok. Evet, iyi bir dost, iyi bir sevgili olabilir. Ama birden Sun-O nun yerini almak için;

Hey! Bakın ona da acıyın, sevin… Babası aslında katil demeleri. Geçmişlerinde sıkıntı yaşayan insanlar buluştu mesajı mı verdiler yani? Tam olarak amaçları neydi anlam veremedim. Baban kötü olmasına rağmen iyi bir insan olmayı tercih edersen sonunda mutlu olur. Kızı kaparsın dediler sanırım diyorum ya fazla anlamsızdı.

Hayır şuna da razıyım Hye-Young’un yıllardır biriktirdiği kağıt parçalarını, durakta yaptığı kurbağayı görüp öyle aşık olsa Jo Jo ona da razıyım. Benim gördüğüm zamanla gelişen bir sevgide olmadı aralarında.

En tutarsız karakterimiz;

JO JO

Jo Jo…

Sevdiği insanı kendisinden uzaklaştırırken sonrasında birini sevmek için çabalıyor. Gözünün önünde Sun-o’nun mahvolmasını izliyor. Seviyorum derken onun duygularına hiç önem vermedi. O kadar bencil ki kafasına esti ayrıldı, kafasına esti ben Hye-Young’a âşık olayım dedi. Ve âşık oldu. Nasıl, neden oldu? İnanın bilmiyorum.

Çok güzel başlayan bir diziyi nasıl mahvedebiliriz adlı bir başyapıt olmuş ikinci sezon.

Kısacası Love Alarm 1 ve Love Alarm 2 isminde farklı iki dizi olarak düşünebilirsiniz. Karakterler aynı ama hikâyeler çok farklı.

Beğenenler elbet çıkacaktır. Fakat benim beklentilerimi karşılamadı.  

Love Alarm 2019 yazımız için ;

  • Yorumunu ekle